KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Pozostałe elementy instalacji

Wyświetlanie 1–16 z 23 wyników

Jeśli potrzebujesz produktów do podgrzewania, wypalania czy lutowania to znajdziesz niezbędne akcesoria w GOK. Dzięki wieloletniej pracy z najlepszymi producentami firma może zaoferować doskonałą jakość produktów, które zapewnią Ci wydajną, a także bezpieczną pracę.

Podgrzewanie

Podgrzewanie elementów ze stali jest procesem potrzebnym przy prostowaniu, a także spawaniu czy usuwaniu deformacji, czyli wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie silnego źródła ciepła.

Gaz płynny jako czynnik roboczy jest optymalnym źródłem energii między innymi w drogownictwie, ponieważ umożliwia gromadzenie dużej energii w stosunkowo małych butlach, które są łatwe do transportowania.

Przykładem zastosowania jest zestaw palnikowy używany do podgrzewania i opalania w drogownictwie, np. do wykonywania oznaczeń na jezdniach.

Lutowanie

Lutowanie to proces, łączenia co najmniej dwóch elementów za pomocą stopu lutowniczego. W tym przypadku robi się to z wykorzystaniem urządzeń emitujących gaz.

Błyskawiczna gotowość do pracy, łatwy transport, stosunkowo niewysoka cena to tylko kilka zalet gazu płynnego, które są doceniane przez firmy z branży instalacji sanitarnych i grzewczych.

Przykładem zastosowania jest zestaw do lutowania nadający się zarówno do lutowania twardego jak i miękkiego.

Lutowanie miękkie – na wysokich dachach, na których często wieje wiatr, trudno jest umieścić lub transportować butle gazowe ważące 5, 11, a nawet 33 kilogramy. Dzięki poręcznej butli o pojemności 2 kg i odpowiednim zestawom i elementom do lutowania miękkiego takie prace nie są problemem.

Dodatkowe elementy

Dobrze skonstruowana instalacja z urządzeniami gazowymi jest niezwykle istotna przy pracy. W ofercie GOK możesz więc znaleźć zestawy palnikowe, węże oraz reduktory. Jednak dobrze zmontowana instalacja to coś więcej. Mowa tu o różnego rodzaju dodatkowych elementach instalacji, które są równie istotne i także powinny być produktami wysokiej jakości. Dodatkowe elementy i akcesoria uzupełniające instalację pozwalają na efektywne jej działanie, a także bezpieczeństwo oraz skuteczność pracy osoby użytkującej.

Montaż

Przed montażem należy sprawdzić, czy cały zestaw jest kompletny i czy żaden z elementów nie uległ uszkodzeniu podczas transportu. Wszystkie części stosowane w instalacjach gazów płynnych muszą posiadać odpowiednie dopuszczenia, lub powinny być sprawdzone. Samego montażu powinny dokonywać jedynie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Należy też przestrzegać danych technicznych, w szczególności danych nominalnego ciśnienia oraz wydajności. W celu zagwarantowania prawidłowego funkcjonowania oraz zachowania gwarancji bezwzględnie należy przestrzegać instrukcji obsługi dołączonej do zestawu.

Kontrola szczelności

Przed pierwszym uruchomieniem, po zmianie butli, a także po dłuższym postoju należy przeprowadzić kontrolę szczelności instalacji. W tym celu należy zamknąć wszystkie zawory odcinające i otworzyć zawór butli lub zbiornika. Następnie należy nacisnąć przycisk zabezpieczenia przed pęknięciem węża, aż do momentu wyrównania ciśnienia w wężu.

Następnie należy sprawdzić szczelność wszystkich połączeń, używając aerozolu do szukania nieszczelności lub innego odpowiedniego środka pieniącego się. Bezwzględnie zabrania się używania otwartego płomienia do kontroli szczelności.

Użytkowanie

Ważne! Należy bezwzględnie przestrzegać zasady, iż każde element instalacji musi być użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem. Tylko takie postępowanie może zapewnić nie tylko efektywne, ale przede wszystkim bezpieczne działanie instalacji.

Użytkowanie niezgodne to każde użycie wykraczające poza zakres stosowania zgodnego z przeznaczeniem:

  • zastosowanie innych mediów bądź wartości ciśnienia
  • zastosowanie gazów w fazie ciekłej
  • montaż w kierunku przeciwnym
  • zmiany dokonane w produkcie lub jego części
  • użytkowanie w temperaturach otoczenia odbiegających od przewidzianych

Przerwanie eksploatacji

Aby przerwać użytkowanie, należy zamknąć dopływ gazu z butli gazowej lub zbiornika gazu. Następnie zamknąć armaturę odcinającą podłączonych urządzeń odbiorczych. W przypadku nieużywania instalacji gazu płynnego wszystkie zawory należy utrzymywać zamknięte.

Aby uniknąć wycieku gazu, wszystkie wolne przyłącza doprowadzające gaz w instalacji należy szczelnie zamknąć przy użyciu odpowiedniego zamknięcia.

Naprawa

Drobne problemy oraz sposoby na ich rozwiązanie zostały zamieszczone w instrukcji i należy postępować zgodnie z krokami, jakie zostały tam opisane. Jeśli działania tam wymienione nie prowadzą do prawidłowego ponownego uruchomienia instalacji, a błąd nie dotyczy samych ustawień sprzętu, należy go wysłać do producenta w celu przeprowadzenia kontroli. Ingerencje osób nieuprawnionych mogą prowadzić do niebezpieczeństwa użytkowników i osób w pobliżu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania i potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących dodatkowych elementów do instalacji lub innych produktów znajdujących się w asortymencie GOK – skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji, a także wyjaśnią ewentualne wątpliwości.

 

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down