KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Camping

Wyświetlanie 1–16 z 119 wyników

Camping

Jeśli lubisz spędzać czas na łonie natury, wyjeżdżasz z rodziną na różnego typu miejsca kempingowe, to wiesz z pewnością, że brak odpowiedniego przygotowania może niemal zrujnować wyjazd. Dlatego też w GOK możesz zaopatrzyć się w akcesoria, które pomogą Ci we właściwy sposób przygotować się do wyjazdów kempingowych. Dzięki doświadczeniu i współpracy jedynie z najlepszymi specjalistami oferujemy swoim klientom tylko wysoką jakość.

Camping

Z definicji camping (ang. Camping „obozowisko”) – obiekt turystyczny położony na większym terenie, ogrodzony i strzeżony, na którym goście zatrzymują się na pobyt w namiotach, samochodach kempingowych i przyczepach kempingowych.

Reduktory

Reduktor jest produktem, którego zadanie to utrzymywanie stałego ciśnienia wyjściowego, niezależnie od wahań ciśnienia wejściowego (ciśnienia w butli z gazem) oraz zmian przepływu i temperatur w zakresie ustalonych granic. Przykładem takiego produktu jest Reduktor 1 kg/h 30 mb KLF x 2 x 1/4 LH, reduktor niskiego ciśnienia do podłączania do butli gazowych, do regulacji ciśnienia nominalnego wymaganego przez urządzenie gazowe

Zalety i wyposażenie
wersja z wyjściem 90° szczególnie pasująca do ciasnych warunków montażowych

Zgodność
Świadectwo badań typu UE wg Dyrektywy Ciśnieniowej
Świadectwo badań typu UE GGV

Dane techniczne
maksymalne dopuszczalne ciśnienie: PS 16 bar

Węże

Węże, np. Wąż gazowy 1/4 LH-UEM x 1/4 LH-UEM x 800 PS 10 bar, służą do:

 • podłączania armatury, urządzeń odbiorczych i przewodów rurowych,
 • do podłączania butli gazowej i reduktora ciśnienia,
 • do podłączania butli gazowych do przełączników lub rozbudowy instalacji butlowych.

Wąż gumowy wysokiego ciśnienia do podłączania armatury, urządzeń odbiorczych i przewodów rurowych.

Zgodność
Certyfikat badań typu DVGW

Wskazówka
Nasze węże są dostarczane dodatkowo z zawieszką i wskazaniem roku wymiany.

Systemy pomiaru gazu w butli

Wskaźnik poziomu napełnienia Senso4s PLUS dla butli gazowych z aplikacją dla smartfonów i tabletów, czyli Waga Senso4s PLUS. Cyfrowy miernik poziomu napełnienia dla butli gazowych do zastosowania np. w pojazdach rekreacyjnych lub w grillach gazowych, ze zdalną transmisją danych pomiarowych i sygnalizacyjnych przez Bluetooth do smartfona lub tabletu. Miernik poziomu napełnienia Senso4s PLUS (A) mierzy ciężar butli gazowej i przez Bluetooth przekazuje tę wartość do aplikacji (B). Aplikacja automatycznie wylicza zawartość i tworzy prognozę zużycia.

Zalety i wyposażenie:

 • łatwa instalacja; włączyć Bluetooth, butlę umieścić na regulowanych nóżkach Senso4s, zmierzyć i zmierzone wartości odczytać w aplikacji,
 • nadaje się do wszystkich popularnych butli gazowych ze stali, aluminium i tworzywa sztucznego o ciężarze napełnienia np. 5, 8 i 11 kg,
 • dzięki certyfikatowi ATEX Senso4s PLUS można stosować np. w skrzynkach na butle gazowe w pojazdach rekreacyjnych,
 • Senso4s PLUS jest specjalnie dostosowany do eksploatacji w pojazdach rekreacyjnych – m.in. dzięki czujnikowi ruchu, który przerywa pomiar podczas jazdy i tym samym zapobiega nieprawidłowym pomiarom.

Pozostałe elementy instalacji

Wśród nich znajdują się różnego rodzaju dodatkowe elementy, np. śrubunki lub złączki.

W celu prawidłowego doboru i montażu śrubunków z pierścieniem wcinającym należy przestrzegać instrukcji montażu dostarczonej przez GOK oraz specyfikacji technicznych śrubunków z pierścieniem wcinającym i śrubunków wkręcanych.

Podczas montażu śrubunku z pierścieniem wcinającym z rurą miedzianą lub aluminiową należy koniecznie stosować tuleję wzmacniającą! W przypadku rur aluminiowych stosować stalowe tuleje wzmacniające!

Wszystkie śrubunki z certyfikatem badań typu DVGW.

Montaż

Przed przystąpieniem do montażu zaleca się sprawdzenie kompletności zestawu, a także ewentualnych zniszczeń, jakim mogły ulec elementy w trakcie transportu. Samego montażu mogą dokonać tylko osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Tylko w ten sposób możesz być pewien prawidłowego działania instalacji.

Uruchomienie

Bezpośrednio po montażu i przeprowadzeniu kontroli szczelności produkt jest gotowy do użytkowania. Uruchomienie następuje poprzez powolne otwarcie dopływu gazu przy zamkniętej armaturze odcinającej podłączonego urządzenia odbiorczego. Co ważne, należy przestrzegać instrukcji montażu i obsługi podłączonego urządzenia odbiorczego.

W trakcie eksploatacji nie można poruszać butli z gazem!

Użytkowanie

Wszystkie produkty i akcesoria powinny być użytkowane w sposób właściwy i zgodny z ich przeznaczeniem. Tylko w ten sposób będą one działały właściwie i przede wszystkim w sposób bezpieczny dla użytkowników. Użytkowanie niewłaściwe to każde użycie, wykraczające poza zakres zastosowania zgodnego z przeznaczeniem:

 • stosowanie innych mediów, wartości ciśnienia,
 • zastosowanie gazów w fazie ciekłej,
 • montaż w kierunku przeciwnym do przepływu,
 • używanie niezgodnych przewodów elastycznych,
 • zmiany dokonywane w produkcie lub jego części,
 • użytkowanie w temperaturach otoczenia odbiegających od przewidzianych, które wymienione są w instrukcji obsługi dołączonej do produktu,
 • montaż w niewłaściwym miejscu.

W razie pytań dotyczących naszych produktów zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy udzielą niezbędnych informacji.

 

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down