KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Instalacje butlowe

Wyświetlanie 1–16 z 55 wyników

Instalacje butlowe

Obecnie zwiększa się liczba inwestorów, którzy stawiają na ekologiczne źródła ogrzewania, w tym też montaż przydomowej instalacji gazowej. Przemawiają za tym nie tylko koszty możliwe na każdą kieszeń, ale też ekologia. W momencie spalania się gazu nie trafiają do atmosfery zanieczyszczenia, takie jak np. przy spalaniu węgla, które mogą powodować choroby płuc czy serca. Dlatego też specjaliści uważają ogrzewanie gazowe za jedną z najczystszych sposobów ogrzewania. W ofercie firmy GOK możesz znaleźć zarówno instalacje zbiornikowe, jak i butlowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować najwyższą jakość elementów, co potwierdzają liczne certyfikaty.

Instalacje butlowe LPG

Właściciele domów decydują się na instalację butlową LPG lub zbiornikową, gdy nie mają możliwości podłączenia się do miejskiej sieci gazu ziemnego. Za wyborem instalacji butlowej często przemawia fakt, że jest bardziej estetyczna, a także ma niższe koszty budowy niż duży zbiornik. Najczęściej stosuje się w Polsce butle o pojemnościach 5 kg, 11 kg i 33 kg, które mogą być montowane w konfiguracji 2/4/6/8/10 sztuk w zależności od potrzeb.

Zalety instslacji butlowej:

  • przełącznik i reduktor w jednej obudowie,
  • moc grzewcza do 120 kW,
  • prosty montaż,
  • wymiana butli bez przerwy w pracy,
  • niski koszt zakupu,
  • niezawodność i łatwa obsługa,
  • opcjonalnie wskaźnik trybu pracy (sygnalizator).

Elementy składowe instalacji butlowej LPG

Przykładem jest instalacja składająca się z 4 butli z przełącznikiem automatycznym. W skład takiej instalacji wchodzą:

Reduktor ciśnienia to element w instalacji, który utrzymuje stałe ciśnienie wyjściowe (max ΔP = 5 mbar) niezależnie  od wahań ciśnienia wejściowego (ciśnienia butli z gazem) oraz zmian przepływu i temperatur w zakresie ustalonych granic.

Bardzo istotne jest, by wszystkie elementy były produktami wysokiej jakości. Doskonałe elementy, które można nabyć za pośrednictwem GOK w połączeniu z prawidłowo i starannie wykonanym montażem, są w stanie zagwarantować dobrze i wydajnie działające ogrzewanie. Jak wiadomo, niezawodność działania jest bardzo ważna, w końcu nikt nie może sobie pozwolić na długą przerwę w funkcjonowaniu np. ogrzewania.

Montaż instalacji butlowej LPG

Co najważniejsze, montaż powinien być przeprowadzany przez wyspecjalizowaną, przeszkoloną firmę. Przed przystąpieniem do pracy należy sprawdzić naocznie, czy poszczególne elementy nie zostały uszkodzone w trakcie transportu, a także czy zestaw jest kompletny. Równie istotne jest to, że cały proces powinien przebiegać zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji. Tylko w ten sposób zapewnione będzie bezpiecznie przeprowadzenie montażu, co zagwarantuje właściwe działanie instalacji butlowej LPG.

Bezpośrednio po montażu należy dokonać kontroli szczelności. Ten etap również musi zostać wykonany przez specjalnie wykwalifikowane osoby i według ścisłych procedur przewidzianych w instrukcji.

  • Zamknięcie całej armatury odcinającej urządzenie odbiorcze gazu.
  • Powolne otwarcie zaworu poboru gazu na zbiorniku lub zawory na butli gazowej.
  • Spryskanie wszystkich złącz środkiem pieniącym (np. sprayem do lokalizowania wycieków).
  • Sprawdzenie szczelności obserwując czy w środku pieniącym nie tworzą się pęcherzyki.

Użytkowanie instalacji butlowej LPG

Jeśli instalacja przejdzie pozytywnie kontrolę szczelności, jest gotowa do eksploatacji. Należy otworzyć armaturę odcinającą urządzeń odbiorczych. W następnej kolejności powoli otworzyć zawór poboru gazu na butli. W czasie eksploatacji należy przestrzegać instrukcji użytkowania instalacji butlowej LPG.

Należy pamiętać, że każdy element instalacji butlowej LPG powinien być stosowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem oznacza każde inne użycie, wykraczające poza zakres stosowania zgodnego z przeznaczeniem:

  • zastosowanie innych mediów, wartości ciśnienia,
  • zastosowanie gazów w fazie płynnej,
  • montaż przeciwnie do kierunku przepływu,
  • używanie niezgodnych przewodów elastycznych,
  • zmiany w produkcie lub jego części,
  • stosowanie wewnątrz budynków,
  • użytkowanie w temperaturach otoczenia odbiegających od przewidzianych.

W trakcie użytkowania instalacji należy pamiętać, by nie poruszać butlą. Może to doprowadzić do zwiększenia ciśnienia, dostania się zanieczyszczeń do instalacji i tym samym uszkodzenia produktu, a także samej instalacji.

Konserwacja i naprawy

W trakcie zaobserwowania oznak zużycia lub uszkodzenia produktu lub jego części należy ten element wymienić. Przy wymianie również muszą zostać zachowane procedury montażu, kontroli szczelności i uruchamiania. Aby zachować prawidłowe działanie instalacji, zaleca się wymianę urządzenia przed upływem 10 lat od daty produkcji.

Co ważne, prawidłowo zamontowana i użytkowana instalacja nie wymaga konserwacji.

Pracownicy GOK udzielą wszelkich dokładniejszych informacji dotyczących instalacji butlowych LPG.

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down