KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Pozostałe elementy instalacji

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Pozostałe elementy

Wśród elementów, które składają się na całość instalacji zbiornikowej LPG, znajdują się też dodatkowe komponenty. Podstawą doskonałego i niezawodnego działania Twojej instalacji jest wysoka jakość produktów, z których jest wykonana. Dlatego też należy kupować tylko w miejscach sprawdzonych, które mogą gwarantować doskonałą jakość asortymentu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i poprawianiu procesów technologicznych oraz kontaktom z najlepszymi producentami GOK jest właśnie takim miejscem.

Instalacja zbiornikowa LPG

Przydomowe instalacje LPG zdobywają coraz liczniejszą rzeszę zwolenników. Z dnia na dzień przybywa inwestorów, którzy są zainteresowani właśnie taką formą ogrzewania. Za tą decyzją stoją nie tylko czynniki ekologiczne i rosnąca świadomość społeczeństwa w tym zakresie. Do takiego ogrzewania przekonuje też korzystny stosunek ceny gazu LPG do ceny gazu ziemnego. Inwestorzy mogą wybierać pomiędzy instalacjami gazowymi butlowymi oraz zbiornikowymi. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany takim ekonomicznym, a zarazem ekologicznym sposobem ogrzewania swojego domu, to ten wybór jest doskonały również dla Ciebie.

Podgrzewacz reduktora

Przykładem takiego produktu jest podgrzewacz do reduktora typ ES2000. Montowany on jest do reduktora zbiornikowego w celu zabezpieczenia przed oblodzeniem.

Moc grzewcza podgrzewacza jest wytwarzana przez dwa termistory z regulacją prądu, które dostosowują moc. W momencie, gdy z reduktora zbiornikowego odbierane jest ciepło, np. wskutek znacznego spadku temperatury, ternistor PTC zapewnia natychmiastowe dogrzanie. W chwili, gdy ciepło już nie jest potrzebne, następuje regulacja w drugą stronę.

Zalety i wyposażenie podgrzewacza reduktora

  • z zasilaczem VE-2 (do montażu poza strefą zagrożenia wybuchem)
  • z grzałką HE-2/40
  • kompletny zestaw montażowy do wszystkich zespolonych zestawów reduktorów zbiornikowych i reduktorów średniego ciśnienia GOK
  • wyłącznik sieciowy do włączania i wyłączania na zasilaczu

Reduktor w instalacji zbiornikowej LPG

Reduktor zbiornikowy, z którym współpracuje podgrzewacz, jest urządzeniem, które ma za zadanie utrzymać stałe ciśnienie wyjściowe podane na tabliczce znamionowej reduktora. Dzieje się to niezależnie od wahań ciśnienia wejściowego oraz zmian przepływu i temperatur w zakresie ustalonych granic. Gaz znajdujący się w zbiornikach ma zbyt wysokie ciśnienie i niezbędne jest zredukowanie go, by mógł w sposób bezpieczny, a także wydajny obsługiwać dostępne urządzenia gazowe. Przykładem takiego reduktora zbiornikowego jest reduktor niskiego ciśnienia, typ NDR 0515.

Montaż

Przed montażem należy sprawdzić, czy dostarczony zestaw nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. Instalacją powinni zająć się wykwalifikowani pracownicy profesjonalnej firmy. Wszelkie informacje, a także wskazówki dotyczące postępowania w trakcie prac znajdują się w instrukcji, która dołączana jest do zakupionych produktów. Tylko właściwie przeprowadzony montaż może gwarantować prawidłowe i wydajne funkcjonowanie całej instalacji.

Bezpośrednio po zmontowaniu instalacji powinna zostać przeprowadzona próba szczelności. Taka próba ma 4 kroki:

  • zamknięcie armatury odcinającej urządzenie odbiorcze gazu
  • otwarcie zaworu poboru gazu na zbiorniku
  • spryskanie wszystkich złącz środkiem pieniącym (może to być spray do lokalizowania wycieków)
  • sprawdzenie szczelności poprzez obserwację czy w środku pieniącym nie tworzą się pęcherzyki.

Gdy zmontowana instalacja przejdzie pomyślnie próbę szczelności, jest ona gotowa do użytkowania.

Użytkowanie

Prawidłowy montaż jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa, jednakże równie istotne jest, by w trakcie użytkowania całej instalacji zbiornikowej LPG musisz pamiętać, żeby wszystkie elementy składowe były używane zgodnie z przeznaczeniem. Tylko wtedy możesz mieć pewność bezpieczeństwa i niezawodności działania. Użytkowanie niezgodnie z przeznaczeniem oznacza każde, które wykracza poza zakres użytkowania przeznaczonego, czyli:

  • zastosowanie innych mediów, wartości ciśnienia,
  • zastosowanie gazów w fazie płynnej,
  • montaż przeciwnie do kierunku przepływu,
  • używanie niezgodnych przewodów elastycznych,
  • zmiany w produkcie lub jego części,
  • użytkowanie w temperaturach otoczenia odbiegających od przewidzianych.

Konserwacja i naprawy

W momencie zaobserwowania jakichkolwiek oznak zużycia lub uszkodzenia elementu składowego instalacji bądź jego części, należy koniecznie go wymienić. W trakcie przeprowadzania wymiany bezwzględnie muszą zostać zachowanie wszystkie kroki takie jak przy montażu, a także przy kontroli szczelności oraz uruchamianiu całej instalacji.

Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące instalacji zbiornikowej LPG lub dodatkowe pytania, pracownicy GOK odpowiedzą na nie oraz udzielą wszelkich potrzebnych Ci informacji dotyczących tej instalacji, oraz innych znajdujących się w ofercie.

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down