KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Systemy do zbiorników ciśnieniowych

Wyświetlanie jednego wyniku

Kontrola zbiorników ciśnieniowych pozwala na odpowiednio wczesne reagowanie w przypadku awarii czy opróżnienia zbiornika. Dzięki temu można zarządzać nim w sposób efektywny, ale też bezpieczny. Problem określenia ilości gazu w zbiorniku do niedawna był trudny do rozwiązania dla użytkowników takich rozwiązań. Jednak udało się ten problem rozwiązać i upowszechnić systemy do kontroli zawartości zbiorników. Doskonałe działanie całej instalacji zapewniają wysokiej jakości urządzenia, dlatego też w GOK znajdziesz produkty najlepszych producentów.

Zbiorniki ciśnieniowe

Zbiorniki ciśnieniowe są aktualnie bardzo szeroko stosowane w wielu branżach. Są nie tylko wyjątkowo ważnym elementem instalacji gazowych w wielu polskich domach jednorodzinnych ogrzewanych gazem LPG. Stale zwiększająca się liczba inwestorów decyduje się na ekologiczne źródło ogrzewania, a w tym także montaż przydomowej instalacji gazowej. Argumentami decydującymi są nie tylko korzystne aspekty finansowe, ale też względy ekologiczne. Gaz w momencie swojego spalania nie emituje do atmosfery zanieczyszczeń w takim samym stopniu, jakie podczas spalania węgla Zanieczyszczenia podczas spalania węgla mogą powodować różnorodne choroby, np. serca czy płuc. Z tych też powodów specjaliści uważają ogrzewanie gazowe za jeden z najczystszych sposobów ogrzewania.

Równie często można to rozwiązanie spotkać także w różnych gałęziach przemysłu, np. mleczarniach, browarach, czy ogromnej ilości przedsiębiorstw z różnych branż. Oczywiście jakość wykonania samych zbiorników jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa i wydajność całej instalacji. Jednak równie istotne są także różnego rodzaju podzespoły, które stale monitorują pracę całej instalacji. Wśród nich można znaleźć systemy do zbiorników ciśnieniowych z telemetrią, a także systemy bez telemetrii.

Telemetria

Telemetria jest jedną z dziedzin komunikacji, która zajmuje się techniką przesyłania uzyskanych wartości pomiarowych na odległość. Zazwyczaj polega ona na tym, że w terenie umieszcza się urządzenia dokonujące pomiaru wybranej wielkości, a także automatycznej transmisji zebranych danych do centrali. Do przesłania takich wyników pomiarowych można używać układów radiowych, modemów, Internetu bądź sieci komórkowej.

Telemetria w systemach do zbiorników ciśnieniowych

Telemetria pozwala na bieżąco śledzić i monitorować zbiornik ciśnieniowy, wykorzystując dane przekazywane do centrum sterowania. Odbywa się to za pomocą komunikacji bezprzewodowej, zazwyczaj z użyciem sieci komputerowej, łącza światłowodowego czy telefonu. Z telemetrii w systemach zbiorników ciśnieniowych z powodzeniem korzysta się w branżach gospodarki związanych z medycyną, motoryzacją, lotnictwem, rolnictwem i wielu innych.

Zalety telemetrii

Telemetria pozwala na monitorowanie poziomu medium bezpośrednio w zbiorniku ciśnieniowym w czasie rzeczywistym. Telemetria pozwala na dostarczanie odpowiednich informacji i raportów, zapewniając lokalne i zdalne monitorowanie bez względu na to, gdzie aktualnie przebywamy. To idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą szybki tryb życia i nie rozstają się ze swoim telefonem.

Przykładem urządzenia z telemetrią może być ANOVA SC415 - telemetria na zbiornik gazowy. Jest to kompaktowy, ekonomiczny, zdalny monitoring stanu napełnienia o długiej żywotności baterii, który można łatwo zainstalować na zbiornikach magazynujących LPG, oleje, chemikalia. Urządzenie dostarcza dokładne, codzienne odczyty poziomu napełnienia w zbiorniku poprzez sieć komórkową z opcjonalną lokalizacją GPS. Co ważne ANOVA 415 może być stosowany nawet w strefach zagrożonych wybuchem.

Cechy i zalety urządzenia ANOVA 415

  • Jego instalacja trwa mniej niż 5 minut.
  • Umożliwia stałe monitorowanie poziomu medium.
  • Pozwala na codzienne odczyty danych, a także elastyczne godziny pomiarów.
  • Jest prosty w integracji z oprogramowaniem innych firm.
  • Daje możliwość nadzorowania urządzenia/zbiornika.
  • Działa nawet do 15 lat bez konieczności konserwacji.

Montaż i użytkowanie

Przed przystąpieniem do montażu należy sprawdzić produkty pod kątem ewentualnych uszkodzeń w trakcie transportu, a także kompletności zestawu. Samego montażu powinna dokonywać wyspecjalizowana firma i pracownicy o odpowiednich kwalifikacjach. Wszelkie wskazówki dotyczące instalacji zawarte są w odpowiedniej instrukcji obsługi i montażyści powinni się do nich bezwzględnie stosować. Tylko prawidłowo przeprowadzony montaż może zagwarantować bezproblemowe działanie całej instalacji.

Platforma internetowa

Platforma internetowa zapewnia każdemu użytkownikowi urządzenia kompleksowy zestaw narzędzi. Dzięki temu umożliwia nie tylko efektywne zarządzanie zbiornikiem, ale też przede wszystkim monitorowanie oraz wcześniejsze zaplanowanie dostaw medium. Jest to bardzo istotne, gdyż zwiększa wydajność i efektywność pracy, a co za tym idzie, radykalnie poprawia też obsługę klienta.

W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości dotyczących naszych produktów zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy z pewnością udzielą niezbędnych informacji.

 

 

 

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down