KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Parowniki wodne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Parowniki wodne to proste, ekonomiczne i łatwe w montażu urządzenia, które zyskują coraz większą popularność na rynku. Ich wyjątkowe cechy, takie jak bezpieczna konstrukcja oraz wszechstronność zastosowania, sprawiają, że są idealnym rozwiązaniem dla rozbudowy instalacji. W naszej ofercie dostępnych jest kilka modeli parowników wodnych Hydrexx Algas o wydajności 160, 320 oraz 500 kg/h. Wszystkie parowniki wodne Algas posiadają te same rozmiary i średnice przyłączy, co czyni je niezwykle wygodnym produktem podczas budowy lub modernizacji instalacji. Dzięki temu można łatwo dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz zapewnić sprawną i efektywną pracę całego systemu.

Hydrexx - parownik wodny ogrzewany pośrednio

Jedną z głównych cech parowników wodnych Hydrexx Algas jest to, że są to urządzenia ogrzewane pośrednio. Oznacza to, że nie ma bezpośredniego kontaktu między czynnikiem grzewczym a odparowywaną substancją. Taka konstrukcja sprawia, że parowniki te są bezpieczne w użytkowaniu, a także nie wymagają skomplikowanego systemu sterowania. Dostępne u nas parowniki wodne charakteryzują się zatem prostą i bezpieczną konstrukcją. Nie mają one elementów sterowania na parowniku, takich jak skrzynka sterująca, co minimalizuje ryzyko awarii. Ponadto urządzenia te są wyposażone jedynie w wymiennik ciepła, zawór Liqui-Safe oraz zawór bezpieczeństwa, co dodatkowo zwiększa ich niezawodność. Parowniki wodne mogą odparowywać zarówno propan, jak i LPG (gaz płynny). Dzięki temu podobnie jak parowniki gazowe są wszechstronnym rozwiązaniem dla różnych rodzajów instalacji oraz potrzeb użytkowników.

Wykorzystanie gorącej wody lub pary wodnej jako czynnika grzewczego

Jako czynnik grzewczy w parownikach wodnych można zastosować gorącą wodę. Może ona pochodzić z dedykowanego kotła lub być nadwyżką gorącej wody pochodzącej z procesu. Taka możliwość pozwala na efektywne wykorzystanie energii oraz ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Oprócz gorącej wody urządzenia Hydrexx mogą wykorzystywać również nasyconą parę wodną jako czynnik grzewczy. To kolejna zaleta tych parowników, która sprawia, że są one jeszcze bardziej uniwersalne i dostosowane do różnorodnych potrzeb.

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down