KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Z telemetrią

Wyświetlanie jednego wyniku

Systemy do monitoringu zbiorników ciśnieniowych są jednymi z bardzo ważnych elementów całej instalacji. Pozwalają na odpowiednio wczesne reagowanie w przypadku np. opróżniania się zbiornika, czy uszkodzenia, które skutkuje wyciekaniem medium. Dzięki temu można zarządzać zbiornikiem w sposób efektywny oraz bezpieczny. Sam problem określenia tego, ile gazu znajduje się w zbiorniku, do niedawna był ciężki do rozwiązania. Upowszechnienie systemów monitoringu pozwoliło ten problem wyeliminować. Doskonałe działanie całości instalacji zapewniają wysokiej jakości urządzenia, dlatego też w GOK znajdziesz tylko produkty najlepszych producentów.

Zbiorniki ciśnieniowe

Tego typu zbiorniki są aktualnie coraz częściej stosowane w różnego typu branżach. Są szeroko spotykane między innymi w budownictwie jednorodzinnym jako element ogrzewania gazem LPG. Liczba inwestorów decydujących się na ekologiczne źródła ogrzewania, w tym także na przydomowe instalacje gazowe stale rośnie. Wśród argumentów przemawiających za tym rozwiązaniem są nie tylko aspekty finansowe, ale też względy ekologiczne i zdrowotne. Gaz w momencie spalania się nie emituje do atmosfery zanieczyszczeń w takim samym stopniu, jak w trakcie spalania węgla. Zanieczyszczenia wynikające właśnie ze spalania tego drugiego mogą powodować różnego choroby, między innymi serca czy płuc. Z tych też powodów specjaliście uważają ogrzewanie gazowe za jeden z najczystszych sposobów ogrzewania.

Bardzo często można też takie rozwiązania spotkać w przemyśle, np. mleczarniach. Jakość ich wykonania jest oczywiście bardzo ważna, by całość działała efektywnie i bezpiecznie. Drugim bardzo istotnym aspektem są wszelkiego rodzaju podzespoły i akcesoria dodatkowe, które monitorują stale całą pracę. Wśród nich znajdują się właśnie między innymi systemy do zbiorników ciśnieniowych z telemetrią.

Telemetria

Czym więc jest telemetria? Jest ona jedną z dziedzin komunikacji, zajmująca się techniką przesyłania uzyskanych wartości pomiarowych na odległość. Zwyczajowo polega to na tym, że w terenie (w tym przypadku zbiorniku) umieszcza się urządzenie, które dokonuje pomiaru wybranej wielkości medium i automatycznej transmisji zbieranych danych do centrali. Do przesłania takich wyników można użyć układów radiowych, Internetu czy sieci komórkowej.

Telemetria w systemach do zbiorników ciśnieniowych

Telemetria stosowana jest w systemach monitorowania zbiorników ciśnieniowych, gdyż pozwala na bieżąco śledzić i monitorować ten zbiornik, wykorzystując dane przekazywane do centrum sterowania. Odbywa się to najczęściej z użyciem sieci komputerowej, Internetu czy sieci komórkowej. Z tego typu technologii z powodzeniem korzysta się w wielu gałęziach przemysłu np. medycynie, motoryzacji, lotnictwie i innych.

Zalety telemetrii

Co najważniejsze technologia ta pozwala na monitorowanie stanu poziomu medium bezpośrednio w zbiorniku i w czasie rzeczywistym. Dodatkowo – co istotne – telemetria pozwala dostarczać odpowiednie informacje i raporty, zapewniając zdalne monitorowanie, bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które prowadzą zajęty i szybki tryb życia, a ponadto nie rozstają się ze swoim telefonem.

Przykładem takiego urządzenia monitorującego, wyposażonego w technologię telemetrii jest ANOVA SC415 - telemetria na zbiornik gazowy. ANOVA to kompaktowy i ekonomiczny zdalny monitoring stanu napełnienia. Wyposażony w baterię o długiej żywotności, może być zainstalowany na zbiornikach magazynujących LPG, a także oleje i chemikalia. Co istotne dla użytkownika urządzenie to dostarcza dokładnie, codzienne odczyty poziomu napełnienia w zbiorniku poprzez sieć komórkową z opcjonalną lokalizacją GPS. Bardzo ważną cechą jest też to, że ANOVA 415 może być instalowane w strefach zagrożonych wybuchem.

Cechy i zalety urządzenia ANOVA 415

  • Jego instalacja trwa mniej niż 5 minut.
  • Umożliwia stałe monitorowanie poziomu medium.
  • Pozwala na codzienne odczyty danych, a także elastyczne godziny pomiarów.
  • Jest prosty w integracji z oprogramowaniem innych firm.
  • Daje możliwość nadzorowania urządzenia/zbiornika.
  • Działa nawet do 15 lat bez konieczności konserwacji.

Montaż i użytkowanie

Przed przystąpieniem do montażu należy sprawdzić produkty pod kątem ewentualnych uszkodzeń w trakcie transportu, a także kompletności zestawu. Samego montażu powinna dokonywać wyspecjalizowana firma i pracownicy o odpowiednich kwalifikacjach. Wszelkie wskazówki dotyczące instalacji zawarte są w odpowiedniej instrukcji obsługi i montażyści powinni się do nich bezwzględnie stosować.

Platforma internetowa

Platforma internetowa zapewnia każdemu użytkownikowi urządzenia kompleksowy zestaw narzędzi. Dzięki temu umożliwia nie tylko efektywne zarządzanie zbiornikiem, ale też przede wszystkim monitorowanie oraz wcześniejsze zaplanowanie dostaw medium. Jest to bardzo istotne, gdyż zwiększa wydajność i efektywność pracy, a co za tym idzie, radykalnie poprawia też obsługę klienta.

W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości dotyczących naszych produktów zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy z pewnością udzielą niezbędnych informacji.

 

 

 

 

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down