KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Śrubunki, złączki, redukcje

Wyświetlanie 1–16 z 34 wyników

Śrubunki, złączki i redukcje

Aby instalacja zbiornikowa LPG mogła doskonale działać przez długi czas, potrzebne są różnego rodzaju akcesoria. Wśród nich znajdują się śrubunki, złączki i redukcje. Jednak by wszystko dobrze funkcjonowało, każdy z tych elementów musi być produktem wysokiej jakości. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, a także stałej kontroli i polepszaniu procesów technologicznych, oraz kontaktom z najlepszymi producentami, możemy zaoferować za pośrednictwem GOK najwyższą jakość produktów.

Instalacja zbiornikowa LPG

Coraz wyższa świadomość ekologiczna, a także niewątpliwie czynniki ekonomiczne to główne przyczyny rosnącego zainteresowania przydomowymi instalacjami LPG. Wciąż wielu mieszkańców różnych miejscowości nie może podłączyć się do sieci miejskiej. To wraz z korzystnym stosunkiem ceny gazu LPG do ceny gazu ziemnego sprawia, że wiele osób interesuje się przydomowymi instalacje butlowymi i zbiornikowymi LPG. Jest to rozwiązanie doskonałe dla każdego, kto myśli o ekonomicznym i ekologicznym sposobie ogrzewania.

Śrubunki

Śrubunki są elementami, które służą do łączenia segmentów instalacji. Jeśli chcesz prawidłowo dobrać i zamontować śrubunek powinieneś bezwzględnie przestrzegać instrukcji montażu, która dostarczana jest przez firmę GOK. a także wszelkich specyfikacji technicznych dotyczących np. śrubunków z pierścieniem wcinającym czy też śrubunków wkręcanych.

Złączki

Złączki służą do scalania poszczególnych elementów instalacji. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane do wyprowadzenia kolektora z kilku zbiorników w celu ich połączenia. Przy pomocy takowego połączenia kilku zbiorników może zostać zastosowany jeden reduktor I stopnia.

Redukcje

Redukcja to przejściówka służąca do łączenia reduktorów, węży, armatur i przewodów rurowych o różnych średnicach.Redukcję są ważnym elementem instalacji gazowych ponieważ umożliwiają skuteczne i bezpieczne połączenie różnych fragmentów instalacji. Za pomocą takiej redukcji możliwe jest przejście np. z lewego gwintu z reduktorów wychodzących w skład instalacji na gwint 1/2 wew. prawy.

Montaż

Montaż wcześniej wymienionych elementów, także całej instalacji powinien być wykonywany przez profesjonalną firmę, która posiada odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. W trakcie montażu należy kierować się wskazówkami dotyczącymi sposobu i kolejności wykonywania prac, które znajdują się w instrukcji dostarczanej wraz z zakupionymi produktami. Tylko wysokiej jakości elementy zainstalowane we właściwy sposób mogą zapewnić niezawodne funkcjonowanie całości instalacji.

Ważne wskazówki przy montażu śrubunków

  • W trakcie montażu śrubunków z pierścieniem wcinającym z rurą miedzianą bądź aluminiową należy koniecznie zastosować tuleję wzmacniającą. W przypadku pracy z rurą aluminiową użyć należy tulejek wzmacniających wykonanych ze stali.
  • Przy przepiłowaniu rury nie należy używać obcinaka do rur ani szlifierki-przecinarki. Przecięte końce rur należy wygładzić oraz oczyścić.
  • Wszystkie zniekształcenia na końcach rur, np. krzywo przycięte lub niedokładnie wygładzone rury, zmniejszają żywotność i szczelność połączenia
  • Inny sposób dokręcania niż wskazany w instrukcji obniża wytrzymałość na obciążenie ściskające i skraca żywotność śrubunku. Może to spowodować nieszczelność lub wysunięcie się rury.
  • Po każdym rozłączeniu przyłącza rurowego należy ponownie mocno dokręcić nakrętkę (z taką samą siłą), tak jak przy pełnym lub pierwszym montażu, przytrzymując przy tym króciec śrubunku kluczem płaskim.
  • Demontaż i/lub dokręcanie śrubunków i elementów połączeń można wykonywać wyłącznie po całkowitym zredukowaniu ciśnienia.

Bezpośrednio po montażu należy przeprowadzić próbę szczelności połączeń. Aby to zrobić, należy:

  • zamknąć całą armaturę odcinającą urządzenie odbiorcze gazu,
  • powoli otworzyć zawór poboru gazu na zbiorniku lub zawory na butli gazowej,
  • spryskać wszystkie złącza środkiem pieniącym (np. sprayem do lokalizowania wycieków),
  • sprawdzić szczelność obserwując czy w środku pieniącym nie tworzą się pęcherzyki.

Po montażu i pozytywnej próbie szczelności instalacja jest gotowa do użytkowania.

Użytkowanie

Jedną z najważniejszych kwestii w eksploatowania elementów jest przestrzeganie zalecenia, by każdy z nich był użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem. Użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem oznacza każde inne użycie, wykraczające poza zakres stosowania przeznaczonego, czyli:

  • zastosowanie innych mediów, wartości ciśnienia,
  • zastosowanie gazów w fazie płynnej,
  • montaż przeciwnie do kierunku przepływu,
  • używanie niezgodnych przewodów elastycznych,
  • zmiany w produkcie lub jego części,
  • użytkowanie w temperaturach otoczenia odbiegających od przewidzianych.

Konserwacja i naprawy

Jeśli tylko zaobserwujesz jakiekolwiek oznaki zużycia lub uszkodzenia któregokolwiek z produktów bądź jego części, należy go wymienić. W trakcie wymiany bezwzględnie powinny zostać zachowane wszystkie procedury tak samo, jak przy montażu, następnie kontroli szczelności oraz uruchamianiu.

W razie wątpliwości dotyczących omawianych elementów oraz dodatkowych pytań, pracownicy GOK udzielą wszelkich informacji dotyczących instalacji zbiornikowych LPG.

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down