KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Ogniwa paliwowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Systemy ogniw paliwowych służące do wytwarzania energii mogą działać niezawodnie przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy w GOK zaoferować wysokiej jakości systemy ogniw paliwowych, co pozwoli Ci mieć pewność bezawaryjnego funkcjonowania.

Ogniwa paliwowe

Ogniwa paliwowe są systemami, które mają za zadanie generowanie prądu w procesach zamiany energii elektrochemicznej na elektryczną. Wśród licznych zalet nie można pominąć tego, że zmiana ta jest dokonywana w systemie otwartym. W przeciwieństwie do baterii i akumulatorów, które przechowują energię elektryczną w systemie zamkniętym i tylko przez jakiś czas. Sprawia to, że ogniwa paliwowe są w stanie produkować energię elektryczną przez tak długi czas, jak tylko będą zasilane odpowiednio dobranym paliwem. W GOK możesz znaleźć produkty z linii EFOY Comfort, a także EFOY PRO

EFOY Comfort

Przykładem produktu z tej linii są ogniwa paliwowe EFOY 150 OP. Są one przeznaczone do tymczasowego użytku z kilkoma godzinami pracy i są wykorzystywane jako rezerwowe źródło zasilania dla instalacji hybrydowych podłączonych do sieci lub tych zasilanych energią słoneczną. Znajdują one też zastosowanie między innymi w domach mobilnych, łodziach czy kamperach.

EFOY PRO

Wśród tych produktów przykładem są ogniwa paliwowe EFOY Pro 900 są szczególnie często stosowane przy różnego rodzaju instalacjach elektrycznych, które potrzebują zasilania awaryjnego, bądź pracują off-grid. Mowa tu np. o farmach wiatrowych, stacjach radiowych, sieci monitoringu, ale także o dodatkowym wsparciu mobilnych paneli fotowoltaicznych.

Zalety ogniw paliwowych

Ogniwa paliwowe z roku na rok są coraz szerzej stosowane, a do tego rośnie zainteresowanie nimi. Eksperci z branży energetycznej w swoich prognozach przewidują, że za kilka lat zainteresowanie ogniwami będzie nawet kilkanaście razy większe. Z pewnością ma to związek, z tym że ogniwa paliwowe EFOY to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, a także ekonomiczne. Co istotne ogniwa paliwowe zawsze wytwarzają energię, niezależnie od pogody. Oznacza to, że pracują nawet przy złej pogodzie czy podczas długich okresów zimowych. Kolejną niewątpliwą zaletą jest fakt, że ogniwa paliwowe EFOY możesz połączyć z innymi generatorami prądu, np. z panelami słonecznymi. Wtedy włączą się one w momencie, gdy moduły nie będą w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości energii z powodu niekorzystnych warunków, np. przy śniegu czy zachmurzeniu. Samo sterowanie ogniwami paliwowymi jest niezwykle proste. Możesz do tego używać specjalnej aplikacji EFOY na smartfonie czy tablecie. Wszystko, co należy zrobić to podłączenie adapteru Bluetooth, a także pobrać aplikację EFOY. Aplikacja umożliwia śledzenie na bieżąco wszelkich informacji dotyczących ogniwa paliwowego oraz baterii. Możesz monitorować np. dziennie zużycie.

Do pozostałych zalet ogniw paliwowych można zaliczyć także:

  • stosunkowo prosta budowa ogniw i prosty schemat ich działania,
  • brak emisji szkodliwych związków,
  • niski poziom hałasu,
  • kompaktowa budowa,
  • duży zakres ustawienia parametrów pracy,
  • wysoki stopień zautomatyzowania,
  • dużą sprawność,
  • możliwość bezustannej pracy.

Kartridże do ogniw paliwowych EFOY

Ogniwa paliwowe EFOY potrzebują wkładów paliwowych do generowania energii elektrycznej. Posiadają one sprawdzony system bezpieczeństwa opracowany specjalnie dla ogniw paliwowych EFOY i są wypełnione metanolem o wysokiej czystości. Taki kartridż to idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy znajdujesz się z dala od zasilania sieciowego. Wkłady paliwowe są nie tylko sprawdzone pod względem bezpieczeństwa, ale też zostały opracowane specjalnie do ogniw paliwowych EFOY, a ponadto są niezwykle łatwe w wymianie. Wystarczy kilka sekund. Sam proces jest nie tylko szybki, ale też prosty i czysty.

Dzięki tym wkładom paliwowym możesz wybrać się w trasę i bez problemu funkcjonować bez zasilania sieciowego nawet przez 4 tygodnie.

Warto pamiętać jednak o zachowaniu stosownych środków ochrony. Należy dbać o dobrą wentylację dzięki wentylacji ogólnej bądź za pomocą specjalnego lokalnego odciągu. Konieczne jest także stosowanie ogólnych zasad higieny, czyli mycie rąk i stosowanie maseczki chroniącej drogi oddechowe. Produkt należy też bezwzględnie przechowywać osobno od żywności, napojów czy karmy lub paszy dla zwierząt.

Montaż ogniw paliwowych

Przed przystąpieniem do montowania należy koniecznie sprawdzić produkty pod kątem ewentualnych uszkodzeń, które mogły pojawić się w trakcie transportu, a także skontrolować czy zestaw jest kompletny. Samego montażu z kolei powinny dokonywać osoby posiadające odpowiednie umiejętności. Wszelkie wskazówki dotyczące przeprowadzania instalacji są zawarte w instrukcji obsługi, dostarczanej wraz z produktem. Montażyści powinni się z nimi zapoznać i bezwzględnie do nich stosować. Tylko prawidłowo przeprowadzony montaż może zagwarantować bezproblemowe i bezpieczne działanie całej instalacji.

W razie pytań dotyczących naszych produktów zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy udzielą niezbędnych informacji.

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down