Wyświetlanie 1–16 z 81 wyników
Jeśli potrzebujesz produktów do podgrzewania, wypalania czy lutowania to znajdziesz niezbędne akcesoria w GOK. Dzięki wieloletniej pracy z najlepszymi producentami firma może zaoferować doskonałą jakość produktów, które zapewnią Ci wydajną, a także bezpieczną pracę.
Podgrzewanie elementów ze stali jest procesem potrzebnym przy prostowaniu, a także spawaniu czy usuwaniu deformacji, czyli wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie silnego źródła ciepła.
Lutowanie to proces, łączenia dwóch lub więcej elementów za pomocą stopu lutowniczego. W tym przypadku robi się to z wykorzystaniem urządzeń emitujących gaz.
Zestaw palnikowy do suszenia powierzchni, napawania, opalania, podgrzewania, roztapiania i wyżarzania.
armatura z Certyfikatem badań typu DIN DVGW lub DVGW lub Świadectwem badań typu UE wg GGV
Rękojeści palników – przeznaczone są do kompletowania urządzeń gazu płynnego z ręcznie obsługiwanym palnikiem, używanych do pracy na otwartym płomieniu (instalacja palnikowa). Urządzenia te pracują ze zmiennymi końcówkami do lutowania lub podgrzewania i zasilane są mieszanką propan/butan z zasysanym powietrzem. Wszystkie modele wyposażone są w nastawny płomień kontrolny i dźwignię regulującą pobór gazu. Urządzenie kontrolujące płomień aktywowane jest w momencie przerwy w procesie lutowania. Jego aktywacja następuje po odłożeniu rękojeści. Jest to urządzenie bezpieczeństwa, a jego zadaniem jest redukcja wielkości płomienia.
Wąż średniego ciśnienia PS 10 barów – do podłączenia armatur, urządzeń odbiorczych i przewodów rurowych.
Reduktor średniego ciśnienia jest podłączany do butli gazowych. Jego zadaniem jest utrzymywanie stałego ciśnienia wyjściowego, niezależnie od wahań ciśnienia wejściowego (ciśnienia w butli z gazem) oraz zmian przepływu i temperatur w zakresie ustalonych granic.
Zgodnie z przepisami organizacji branżowych zalecane są reduktory ciśnienia, których króćce przyłączeniowe na węże są skierowane w dół, aby zapobiec uszkodzeniom węży.
Wąż gumowy wysokiego ciśnienia do podłączania armatury, urządzeń odbiorczych i przewodów rurowych. Posiada Certyfikat badań typu DVGW
Nasze węże są dostarczane dodatkowo z zawieszką i wskazaniem roku wymiany.
Przed przystąpieniem do montażu należy sprawdzić, czy elementy nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Wszystkie części stosowane w instalacjach gazów płynnych muszą posiadać odpowiednie dopuszczenia lub powinny być sprawdzone. Należy przestrzegać danych technicznych, w szczególności danych dotyczących nominalnego ciśnienia oraz wydajności. W celu zagwarantowania prawidłowego funkcjonowania oraz zachowania gwarancji należy przestrzegać instrukcji obsługi. Co ważne montaż powinni przeprowadzać wykwalifikowani pracownicy profesjonalnej firmy.
Przed pierwszym użyciem, po zmianie butli, a także po długim postoju należy przeprowadzić kontrolę szczelności całej instalacji. W tym celu należy zamknąć wszystkie otwory odcinające i otworzyć zawór butli lub zbiornika. Następnie należy nacisnąć przycisk zabezpieczenia przed pęknięciem węża aż do momentu wyrównania ciśnienia w wężu.
Następnie należy sprawdzić szczelność wszystkich połączeń, używając aerozolu do szukania nieszczelności lub innego odpowiedniego środka pieniącego się. Kontrola szczelności jest uważana za spełnioną tylko z wynikiem: szczelne. Ważne! Nie używaj otwartego płomienia do przeprowadzania kontroli szczelności.
W razie potrzeby, pracownicy GOK udzielą wszelkich informacji na temat urządzeń do lutowania i podgrzewania.