KOMPONENTY | ROZWIĄZANIA | SYSTEMY:

Wybierz kategorie:

Marine

Wyświetlanie 1–16 z 73 wyników

Marine

Lubisz spędzać czas na łodzi, żeglowanie i pływanie to jedna z Twoich ulubionych form spędzania czasu wolnego? Z pewnością wiesz doskonale, że na pełnej wodzie musisz mieć sprawdzony sprzęt, który Cię nie zawiedzie. Dzięki temu żadne problemy nie zakłócą Twojego relaksu, a problemy techniczne Cię nie zaskoczą. Właśnie takie – pewne i sprawdzone akcesoria znajdziesz w GOK. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z najlepszymi specjalistkami pozwalają nam oferować klientom najwyższą jakość produktów.

Szczególne wymagania

Produkty stosowane na łodziach muszą spełniać szczególnie wyśrubowane wymagania. Korozja wywołana przez słone powietrze, a także niskie i wysokie temperatury lub ich skrajne wahnięcia oraz gwałtowne ruchy powodowane przez wysokie fale. Z tych powodów armatura instalacji gazu płynnego jest na łodziach poddawana bardzo szczególnym obciążeniom, co wymaga właśnie specjalnych wymogów.

Armatura ma musi być na przykład:

  • wykonana z materiałów nierdzewnych,
  • przejść różne procesy kontrolne,
  • uzyskać certyfikacje zgodne z obowiązującymi normami.

Reduktory i zawory

Zadaniem reduktora jest utrzymywanie stałego ciśnienia wyjściowego, niezależnie od wahań ciśnienia wejściowego, czyli ciśnienia w butli z gazem oraz zmian przepływu i temperatur w zakresie ustalonych granic. Przykładem produktu jest Reduktor 0,8 kg/h 30 mb KLF x 1/4 LH z man. marine, czyli reduktor niskiego ciśnienia do podłączania do butli gazowych, do regulacji ciśnienia nominalnego wymaganego przez urządzenie gazowe.

Przy zastosowaniu instalacji gazu płynnego obowiązuje zasada – brak reduktora ciśnienia to brak energii. Z tego też powodu reduktor jest elementem kluczowym dla instalacji. A jego jakość i ochrona elementów istotnych dla bezpieczeństwa jest w GOK najwyższym priorytetem.

Co istotne, każdy reduktor wyposażony jest w wydmuchowy zawór bezpieczeństwa PRV lub dwustopniowe zabezpieczenie przed nadciśnienie S2SR.

Reduktory ciśnienia przeznaczone dla żeglugi mają specjalną powłokę lakierniczą, która ma za zadanie chronić przed korozją. Właściwość ta sprawdzana jest specjalnym badaniem we mgle solnej. Reduktor jest przez minimum 16 godzin opryskiwany roztworem zawierającym sól. Badanie zakończone jest pozytywnie tylko jeśli nie został przekroczony maksymalny dopuszczalny stopień korozji. Dzięki tym wyśrubowanym wymaganiom reduktor wytrzyma co najmniej sześć lat intensywnych obciążeń. Po tym czasie należy go wymienić.

Węże

Węże średniego ciśnienia. Służą one w instalacji do podłączania armatury i urządzeń, butli gazowej i reduktora ciśnienia, a także butli do przełączników bądź rozbudowy instalacji butlowych. Przykładm jest Wąż gazowy 1/4 LH-UEM x RST 8 x 600 PS 10 bar MS. Są one elastyczne, a jednocześnie solidne i bardzo wytrzymałe. Ze względu na elementy przyłączeniowe wykonane z mosiądzu węże są odporne na korozję. Dzięki dołączonej przywieszce klient zawsze doskonale wie, kiedy upływa termin wymiany węży.

Pozostałe elementy

Wśród pozostałych elementów instalacji gazowej na łodziach znajdują się różnego typu złączki i śrubunki. Jednym z nich jest Śrubunek kątowy grodziowy mosiężny RVS 8 x RVS 8. W celu prawidłowego doboru i montażu śrubunków z pierścieniem wcinającym należy przestrzegać instrukcji montażu dostarczonej przez GOK oraz specyfikacji technicznych śrubunków z pierścieniem wcinającym i śrubunków wkręcanych. Podczas montażu śrubunku z pierścieniem wcinającym z rurą miedzianą lub aluminiową należy koniecznie stosować tuleję wzmacniającą. W przypadku rur aluminiowych stosować stalowe tuleje wzmacniające. Wszystkie śrubunki z certyfikatem badań typu DVGW.

Montaż

Przed montażem należy sprawdzić, czy zawartość dostawy jest kompletna, a także czy żaden z elementów nie uległ zniszczeniu w trakcie transportu. Co ważne, montażu mogą dokonywać tylko osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Gwarantuje to prawidłowość działania zamontowanej instalacji.

Użytkowanie

Po przeprowadzeniu montażu i pozytywnej próbie szczelności instalacja jest gotowa do użytkowania. Warto pamiętać, że każdy z elementów instalacji musi być użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem, co daje gwarancję prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa użytkowników. Nieprawidłowe jest każde inne użycie, wykraczające poza zakres zastosowania zgodnego z przeznaczeniem:

  • zastosowanie innych mediów, wartości ciśnienia
  • zastosowanie gazów w fazie płynnej
  • montaż przeciwnie do kierunku przepływu
  • używanie niewłaściwych przewodów elastycznych
  • zmiany w produkcie lub jego części
  • użytkowanie w temperaturach otoczenia odbiegających od przewidzianych
  • montaż odbiegający od pozycji montażowej
  • pobór z leżących butli gazowych
  • stosowania wewnątrz budynków
  • montaż w przyczepach mieszkalnych i łodziach rekreacyjnych
  • montaż przez użytkownika lub operatora
  • eksploatacja podczas jazdy urządzeń niezatwierdzonych przez producenta
  • eksploatacja podczas jazdy urządzeń do gotowania lub pieczenia
  • eksploatacja z wężem wysokiego ciśnienia bez zabezpieczenia w przypadku pęknięcia węża SBS

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Obsługa Klienta

pn-pt. 8.00 - 16.00 
email: [email protected]

ul. Traugutta 126
63-400 Ostrów Wlkp.
NIP: 622-24-90-580, BDO: 000110359
Sąd Rejonowy w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy KRS Nr 0000167508
Kapitał Zakładowy 100.000 PLN
© 2022 GOK Polska | realizacja i wdrożenie KamikStudio
chevron-down